Granola is pecan and craisins. Definitely make it at home instead of buying it.
Cost of the granola is $9.01 total or 81¢ per 11 ounces instead of 2.69 for Walmart brand granola.
Granola is pecan and craisins. Definitely make it at home instead of buying it.
Cost of the granola is $9.01 total or 81¢ per 11 ounces instead of 2.69 for Walmart brand granola.
There are companies making good instant coffee these days. The problem is that it’s quite expensive since I’m pretty sure it’s rotovapped or something like that.